ZEP-CARS

Skup aut używanych w Katowicach i na Śląsku

Sprzedaż używanego auta bez znajomości rynku, obowiązujących przepisów prawa i ogólnej wiedzy na temat branży motoryzacyjnej może być sprawą trudną. Decydując się na samodzielne dokonanie takiej transakcji, narażamy się na wiele niebezpieczeństw – możemy trafić na oszusta, podpisać źle skonstruowaną umowę lub złamać prawo, nawet o tym nie wiedząc. Dlatego w takiej sytuacji warto zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą sprzedać auto w sposób całkowicie legalny, bezpieczny i za dobrą cenę. Jeżeli chodzi o skup samochodów używanych Katowice są miastem, gdzie potrzebnego wsparcia w tym zakresie udziela firma ZEP-CARS, działająca w branży od dawna i dysponująca wieloletnim doświadczeniem.

Skup aut używanych i gwarancja idą u nas w parze

Skup aut używanych musi przede wszystkim gwarantować obu stronom klarowną sytuację prawną. Takiej pewności nie mamy, kiedy decydujemy się na pozbycie się auta na własną rękę. Podpisywana w ZEP-CARS umowa kupna sprzedaży jasno określa, że nabywca przejmuje wszystkie prawa i obowiązki wynikające z przeniesienia prawa własności. Należy też pamiętać, że w odróżnieniu od komisu, skup samochodów zawsze gwarantuje profesjonalną wycenę, dokonywaną przez rzeczoznawcę. Dzięki temu osoba sprzedająca samochód zostanie uczciwie potraktowana, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie zna się na branży motoryzacyjnej, przez co łatwiej ją oszukać. Co więcej, jeśli sprzedajemy samochód, a ubezpieczenie OC jest już zapłacone za rok z góry, wystarczy poinformować o tym firmę ZEP-CARS. Na tę okoliczność pracownicy przygotują specjalne oświadczenie do przedstawienia ubezpieczycielowi, że skup zrzeka się praw do przejęcia polisy. Należy je zanieść do swojego ubezpieczyciela, dzięki czemu uda się uzyskać zwrot nadpłaconej kwoty. W przypadku dokonywania transakcji samodzielnie, ryzykujemy, że zapłacone OC w całości przepadnie i będzie z niego korzystał nowy właściciel. Dodatkowo skupujemy auta za gotówkę, dlatego wszystkie formalności dla sprzedającego są jasne i klarowne.

Skupujemy auta używane oraz uszkodzone

W sytuacji gdy auto jest uszkodzone lub po wypadku, bardzo trudno jest znaleźć zainteresowanego kupca. Również w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem okaże się podjęcie współpracy z firmą ZEP-CARS. Niezależnie od stanu samochodu, dokonana zostanie rzetelna i uczciwa wycena. Kiedy obie strony zgodzą się na warunki, podpisuje się umowę i sprzedający nie musi się już o nic martwić. Aby rozpocząć procedurę, wystarczy wypełnić znajdujący się na stronie formularz i przesłać go do naszego skupu samochodów. W tym celu, zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu z pracownikami bezpośrednio telefonicznie lub mailowo. Z reguły już podczas wstępnej rozmowy klient otrzymuje orientacyjną wycenę, która może się zmienić po dokładnym obejrzeniu pojazdu. Gwarantujemy , zapraszamy do współpracy!